Доступність посилання

ТОП новини

У Криму російські силовики затримали 24-річну кримчанку Хатідже Буюкчан, зв'язок з якою зник 6 травня – КРЦ


7 травня стало відомо, що дівчину затримали російські силовики (фото ілюстративне)
7 травня стало відомо, що дівчину затримали російські силовики (фото ілюстративне)

У Криму російські силовики затримали 24-річну кримчанку Хатідже Буюкчан, зв'язок з якою зник 6 травня. Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) із посиланням на телеграм-канал «Наджие Феми».

Згідно з повідомленням, вранці 6 травня дівчина виїхала автобусом зі Старого Криму до Сімферополя, після чого вона зникла. Її телефон було вимкнено, рідні не могли встановити її місцеперебування.

7 травня стало відомо, що дівчину затримали російські силовики. Про причини затримання наразі невідомо. Також немає жодних офіційних подробиць щодо місця її утримання.

Кримськотатарський Ресурсний Центр зазначає, що це черговий приклад незаконного затримання, спрямованого на залякування молоді Криму.

«Окупаційна влада все частіше переслідує активних молодих людей, у тому числі жінок», – йдеться у повідомленні.

6 травня голова правління Кримської правозахисної групи (КПГ) Ольга Скрипник під час заходу «Громадянське суспільство у російському полоні» заявила, що у Криму за останній рік російські силовики посилили переслідування жінок, які беруть участь в акціях проти російської окупації півострова.

Переслідування у Криму посилюються завдяки доносам проросійських активістів. Кримський блогер Олександр Таліпов регулярно публікує у своєму телеграм-каналі персональні дані місцевих жителів, які дотримуються проукраїнської позиції. Після таких публікацій кримчан затримують і притягують до відповідальності.

Раніше Представництво президента України в АРК повідомило, що Роскомнагляд посилює контроль за інформаційним простором на анексованих РФ територіях України, включаючи Крим.

Згідно з повідомленням, розпорядження російського відомства передбачає збір інтернет-провайдерами і передачу Роскомнагляду таких даних як IP-адреси всіх пристроїв, що підключаються до мережі інтернет, геолокаційні дані, ідентифікатори всіх пристроїв, що використовуються для доступу до мережі, інформація про програмне забезпечення та інтернет-трафік.

За даними правозахисної організації «КримSOS», у 2024 році щонайменше 56 кримчан зазнали переслідувань з боку російської влади. Приводами для кримінальних справ стали звинувачення у нібито зв'язках із забороненими в РФ організаціями, державній зраді, шпигунстві, публічних висловлюваннях, організації диверсій чи закликах до насильства.

Правозахисники прогнозують, що кількість справ за статтями про держзраду, співпрацю та шпигунство, порушені силовиками РФ, зростатиме, ймовірно, у кілька разів. Зараз ФСБ порушує подібні справи практично щодня, тоді як до 2014 року їх було не більше ніж 10 на рік. Після повномасштабного вторгнення в Україну стаття про держзраду фактично перетворилася у РФ на одну з найпопулярніших для тих, хто виступає проти війни.

Роскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокувати доступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagram та Viber Крим.Реалії. Рекомендуємо встановити VPN.

Новини без блокування і цензури! Встановити додаток Крим.Реалії для iOS і Android.
XS
SM
MD
LG